نیشِ نوش بر جام شوکران

 

مطالبه ای برای رد صلاحیت و عزل رئیس جمهوری سازشکار و سلطه پذیر

 

 

 

چیزهایی هست که نباید زیر پا گذاشته شود؛ اگر به این جمله ی کوتاه معتقدیم می توانیم با نام انسان یکدیگر را صدا کنیم! انسان بر سر همه چیزش معامله نمی کند و ارزش هایش را جلوی پای غرایز سر نمی برد. حال که انسانیم، شرط ایرانی بودن چیست؟ در پاسخ باید گفت که قانون اساسی بالاترین میثاق ایرانیان بوده و در آن به شعار انقلاب که استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است تاکید شده است. در ادامه نسخه فارسی برجام از حیث انطباق با ارزش های ایرانی-اسلامی و موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته است:

 

  • اصول قانون اساسی: اصل 2 درباره نفی ستمگری و سلطه پذیری، اصل 3 درباره طرد استعمار و جلوگیری از نفوذ اجانب، اصل 4 درباره انطباق قوانین و مقررات با دین اسلام، اصل 121 درباره سوگند رئیس جمهور به پاسداری از استقلال و قانون اساسی، اصل 125 درباره تقدم تصویب در مجلس در امضای مقاوله نامه های بین المللی، اصل 152 درباره نفی سلطه در سیاست خارجی و قراردادهای خارجی، در اصل یکصد و پنجاه و سوم آمده هر گونه قرارداد که موجب سلطه بیگانه بر منابع طبیعی و اقتصادی، فرهنگ، ارتش و دیگر شئون کشور گردد ممنوع است.

  • قاعده فقهی نفی سبیل و سلطه ناپذیری(مستخرج از آیه 141 سوره نساء و آیات و روایات)

  • نامه مقام معظم رهبری در مورد پذیرش مشروط برجام(29 مهر 94)

  • قانون مجلس در زمینه اقدام متناسب و متقابل دولت جمهوری اسلامی ایران در اجرای برجام (ابلاغ شده مورخ 23 مهر 1394)

 

بر اساس اصل 125 قانون اساسی امضای آقای ظریف بعنوان نماینده رئیس جمهور در مذاکرات باید پس از تصویب مجلس انجام می گرفت که متاسفانه با توجه به حربه دشمن در ایجاد محدودیت زمانی، این کار انجام نشد و عده معدودی از قوه مجریه مسئولیت تعیین سرنوشت کشور را بدست گرفتند.

 

در خط چهارم از دیباچه، از تغییر بنیادین در نگرش های ایران صحبت شده، در ادامه ی برجام سراسر تعهدات فوری و دقیق ایران در مقابل تعهدات نسیه و غیر شفاف طرف مقابل دیده می شود، ایران موضعی قابل تحریم دارد و تضمین عملکرد ایران به برجام، چماق ادامه ی تحریم ها و تضمین طرف های مقابل فقط منزوی شدن در جامعه بین المللی است! این موضوع مصداق سلطه پذیری و مخالف مطالبه رهبری در مورد اخذ تضمین قوی از طرف مقابل است که با اخذ آن پاسخ ایران به نقض مکرر برجام می توانست قوی تر باشد. در صفحه 20 خط 18 به بتن ریزی اشاره شده و این در مقابل برگشت پذیر بودن توقف تحریم ها باعث مشود تا برجام سند ذلت و با اصول 2 و 121 و 152 قانون اساسی در تناقض باشد. اگر تعهدات طرف مقابل بر لغو تحریم ها در ابتدای کار بود و منوط به دوره ای 10 ساله از اعتماد سازی ایران نبود این قرارداد حافظ عزت کشور و یک قرارداد عادلانه به شمار می رفت، آنطور که مقام معظم رهبری در نامه خود اشاره فرموده اند.

 

در صفحه 6 خط 12 اشاره شده که فقط تعداد اندکی سانتریفیوژ در نطنز قابل نگهداری هستند و در خط 22 آمده که ایران فقط اجازه ساخت یک نوع سانتریفیوژ را دارد، ایران در صفحات 26 و 27 محدودیت های دقیقی را بر میزان غنی سازی و حتی تعمیر و نگهداری سانتریفیوژ ها پذیرفته است. آیا این موارد باعث سلطه پذیری ایران و نقض اصول 2، 121 و 152 قانون اساسی نیست و این قرارداد نباید بر اساس اصل 153قانون اساسی ملغی گردد؟ آیا پذیرش این موضوع ناقض حق تحقیق و توسعه در نامه مقام معظم رهبری و قانون مجلس نیست؟

 

در صفحه 7 خط 4 گفته شده فقط در نطنز غنی سازی وجود داشته باشد و در فردو غنی سازی، تحقیق و توسعه و انبارش تعطیل شود آیا برای این نیست که فردو غیر قابل بمباران و نطنز به راحتی در دسترس بیگانگان است؟ آیا راه سلطه نظامی جز اینست؟

 

در صفحه 33 خط 22 آمده که: سوخت راکتور تهران به صورت غنای بالا و در محموله های 5 کیلیویی تامین می شود، محموله بعدی پس از مخلوط شدن سوخت قبلی با آلومینیوم یا مصرف شدن آن در اختیار ایران قرار می گیرد. این محدودیت نشان از سلطه پذیری در زمینه تامین مواد اولیه دارد که بر خلاف اصول 2، 121 و 152 قانون اساسی می باشد.

 

در صفحه 17 خط 14 گفته شده موارد اختلافی به کمیسیون مشترک ارجاع می شود، در نهایت موضوعاتی که مصداق عدم پایبندی اساسی نامیده می شوند موجب توقف برجام و ارجاع به شورای امنیت می باشد. در خط 7 از صفحه 18 آمده که در نهایت اگر در شورای امنیت قطعنامه ای بر تداوم لغو تحریم ها با اجماع به تصویب نرسد، تحریم های قبلی مجددا اعمال خواهند شد. در نهایت فرجام هر اختلافی  به ضرر ایران تمام می شود بنابراین برجام بنا بر اصل 152 و 153 قانون اساسی باید ملغی اعلام گردد. عدم وجود تضامین مد نظر رهبری از طرفین برجام باعث شده تا ساز و کار منوط به نظر کمیسیون مشترک و در نهایت اجماع شورای امنیت باشد.

 

دسترسی به اماکن نظامی مشکل دیگری در برجام است که بر خلاف قانون مجلس و اصول 2 و 3 و 121 و 152 و 153 قانون اساسی است. در صفحه 38 خط دوم به بعد گفته شده که اگر درخواست بازرسی از هر مکانی که آژانس بخواهد توسط ایران مورد قبول قرار نگرفت با رای 5 نفر از 8 عضو کمیسیون مشترک برجام (5+1، نماینده اتحادیه اروپا و ایران) تصمیم گیری شده و تصمیمات باید توسط ایران ظرف سه روز اجرایی شود. یعنی حتی اگر چین و روسیه نیز با ایران در عدم بازرسی موافق باشند باز هم رای بقیه کافیست تا از هر نقطه در ایران با بهانه هسته ای بازرسی بعمل آید.

 

تحریم های ده ساله ی ایسا در بخش بیمه صراحتا در برجام (صفحه 57 بند 4.2 و 3 و 9) لغو شده و بر اساس برجام تمدید مجدد آن نقض برجام است. تحریم خرید و فروش اسکناس، پیام رسانی مالی بر اساس برجام در صفحات 55 تا 60 رفع شده اما در واقع گویی رفع نشده است! پاسخ دولت به نقض برجام چیست و آیا این پاسخ منطبق بر خواست ملت است؟

 

در صورت پیگیری موارد مذکور در دیوانعالی، کمیسیون اصل 90 و شورای نگهبان، جناب آقای دکتر روحانی در بهترین حالت فقط تا چند ماه دیگر رئیس جمهور ایران است، با شناختی که از تیم ایشان داریم از دستگاه های فراقوه ای امنیتی خواستاریم تا بر دخل و خرج مقامات دولتی نظارت کامل داشته باشند تا خدای ناکرده شکم انقلاب برای ذخیره نماها، سفره نشود!

 

برجام، سند ولایتمداری جناب آقای روحانیست، منتها ولایت نظام سلطه و کدخدای خودخوانده ی جنگل جهانی! روحانی با ایجاد و پذیرش توافق برجام شرایط آخر دوران خاتمی را بازتولید کرده و ملت را در سلطه ی اجانب فروبرده است، امت بیدار اسلامی با اقتدا به امام حسین (ع)، عزت را ترجیح می دهد و راه مبارزه در پیش خواهد گرفت -امان از گندم ری و جام زهر که دست از سر امت بر نمی دارد و نخبگان را قربانی می کند- طبعا رئیس جمهور بعدی کسی است که با پرچم سلطه ناپذیری وارد میدان شود و شمشیر ارزش های اسلامی و انقلابی را سر دست گیرد و سپر اتکا به داخل در دست دیگرش خورشید واقعی را در چشم دشمن منعکس کند.

آری، ایران تاریخی ما زیر سلطه نوکیسه های جغرافیا نخواهد رفت و خدا پاداش اعتماد مومنان را با پیروزی خواهد داد: وَحْدَهُ وَحْدَهُ، اَنْجَزَ وَعْدَهُ وَنَصَرَ عَبْدَهُ وَاَعَزَّ جُنْدَهُ وَهَزَمَ الأحْزابَ وَحْدَهُ

0
0
0
s2sdefault